Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
John Lasseter |
8,0
|
|
Maria Piotrowska
(polski dubbing)
|
9,0
|
|
Scenariusz | Ocena | |
Joss Whedon |
7,6
|
|
Joel Cohen | ||
Alec Sokolow | ||
Andrew Stanton
(również) (historia)
|
8,5
|
|
John Lasseter
(historia)
|
8,0
|
|
Pete Docter
(historia)
|
8,0
|
|
Joe Ranft
(historia)
|
9,0
|
|
Elżbieta Łopatniukowa
(polskie dialogi)
|
8,0
|
|
Producenci | Ocena | |
Bonnie Arnold
producent
|
||
Ralph Guggenheim
producent
|
||
Ed Catmull
producent wykonawczy
|
||
Steve Jobs
producent wykonawczy
|
||
Patsy Bouge
nadzorca postprodukcji
|
||
Karen Robert Jackson
nadzorca produkcji
|
||
Ellen DeVine
koordynator produkcji
|
||
Victoria Jaschob
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Lori Lombardo
koordynator produkcji
|
||
Lucas Putnam
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Tom Hanks
Woody (głos)
|
8,8
|
|
Tim Allen
Buzz Lightyear (głos)
|
||
John Ratzenberger
Hamm (głos)
|
6,5
|
|
Shane Sweet
Różne głosy (głos)
|
6,0
|
|
Greg Berg
Różne głosy (głos)
|
||
John Morris
Andy Davis (głos)
|
||
Lisa Bradley
Różne głosy (głos)
|
||
Erik von Detten
Sid Phillips (głos)
|
||
Kendall Cunningham
Różne głosy (głos)
|
||
Debi Derryberry
Różne głosy (głos)
|
6,0
|
|
Laurie Metcalf
Mama Andy'ego (głos)
|
||
Cody Dorkin
Różne głosy (głos)
|
||
Bill Farmer
Różne głosy (głos)
|
||
Craig Good
Różne głosy (głos)
|
||
Gregory Grudt
Różne głosy (głos)
|
||
Danielle Judovits
Różne głosy (głos)
|
||
Sam Lasseter
Różne głosy (głos)
|
||
Łukasz Wytrębowicz
Andy Davis (polski dubbing)
|
||
Stefan Każuro
Lornetka / Ranny żołnierz (polski dubbing)
|
6,0
|
|
Urszula Janowska
Anka (polski dubbing)
|
||
Grzegorz Kucias
ABC / Rekin (polski dubbing)
|
5,0
|
|
Maria Reif
Pani Davis (polski dubbing)
|
4,0
|
|
Jarosław Boberek
Sierżant (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Piotr Borowiec
Spiker (polski dubbing)
|
||
Robert Czebotar
Chudy (polski dubbing)
|
||
Tomasz Konieczny
Buzz (polski dubbing)
|
||
Krzysztof Krupiński
Cienki (polski dubbing)
|
||
Tomasz Sapryk
Rex (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Emilian Kamiński
Hamm (polski dubbing)
|
7,3
|
|
Edyta Jungowska
Bou (polski dubbing)
|
6,9
|
|
Grzegorz Drojewski
Sid (polski dubbing)
|
||
Jan Kulczycki
Pan Bulwa (polski dubbing)
|
7,0
|
|
Brittany Levenbrown
Różne głosy (głos)
|
||
Sherry Lynn
Różne głosy (głos)
|
||
Jim Varney
Cienki (głos)
|
6,0
|
|
Scott McAfee
Różne głosy (głos)
|
||
Annie Potts
Bo Peep (głos)
|
||
R. Lee Ermey
Sierżant (głos)
|
6,8
|
|
Mickie McGowan
Różne głosy (głos)
|
||
Ryan O'Donohue
Różne głosy (głos)
|
||
Sarah Rayne
Hannah Phillips (głos)
|
||
Jeff Pidgeon
Różne głosy (głos)
|
||
Penn Jillette
Spiker telewizyjny (głos)
|
||
Patrick Pinney
Różne głosy (głos)
|
||
Jack Angel
Różne głosy (głos)
|
||
Spencer Aste
Różne głosy (głos)
|
||
Phil Proctor
Różne głosy (głos)
|
||
Jan Rabson
Różne głosy (głos)
|
||
Joe Ranft
Okularnik Lenny (głos)
|
9,0
|
|
Don Rickles
Pan Bulwa (głos)
|
7,0
|
|
Wallace Shawn
Rex (głos)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Kompozytorzy | Ocena | |
Randy Newman
(rónież piosenki)
|
8,5
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Montaż | Ocena | |
Robert Gordon |
7,0
|
|
Lee Unkrich |
8,0
|
|
Torbin Xan Bullock
(asystent)
|
||
Ada Cochavi
(asystent)
|
||
Tom Freeman
(asystent)
|
||
Robin Lee
(asystent)
|
||
Steven Liu
(asystent)
|
||
Dana Mulligan
(asystent)
|
||
Ed Fuller
(praktykant)
|
||
Phyllis Oyama
(praktykant)
|
||
Rich Mackay
(montażysta negatywu)
|
||
Mary Beth Smith
(montażysta negatywu)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
Ralph Eggleston
dyrektor artystyczny
|
9,0
|
|
Kelly O'Connell
rekwizytor
|
||
Ann M. Rockwell
rekwizytor
|
||
Konishi Sonoko
rekwizytor
|
||
Norm DeCarlo
rzeźbiarz
|
||
Shelley Daniels Lekven
rzeźbiarz
|
||
Tom Vukmanic
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Gary Rydstrom
projektant dźwięku
|
||
Tom Myers
projektant dźwięku (asystent)
|
||
Gary Rydstrom
mikser ponownego nagrania
|
||
Gary Summers
mikser ponownego nagrania
|
||
Tim Holland
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Dan Engstrom
montaż dźwięku (asystent)
|
||
J.R. Grubbs
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Susan Popovic
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Susan Sanford
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Pat Jackson
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Tom Barwick
imitator dźwięku
|
||
Dennie Thorpe
imitator dźwięku
|
||
Mary Helen Leasman
montaż imitacji
|
||
Marilyn McCoppen
montaż postsynchronu
|
||
Tony Eckert
operator imitacji
|
||
James Flamberg
montaż muzyki
|
||
Philip Rogers
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Thomas Porter
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Mark Thomas Henne
efekty wizualne
|
||
Oren Jacob
efekty wizualne
|
||
Darwyn Peachey
efekty wizualne
|
||
Mitch Prater
efekty wizualne
|
||
Brian M. Rosen
efekty wizualne
|
||
Michael Berenstein
animator
|
||
Kim Blanchette
animator
|
||
Colin Brady
animator
|
||
Davey Crockett Feiten
animator
|
||
Angie Glocka
animator
|
||
Rex Grignon
animator
|
||
Tom K. Gurney
animator
|
||
Jimmy Hayward
animator
|
7,0
|
|
Hal T. Hickel
animator
|
||
Karen Kiser
animator
|
||
Anthony LaMolinara
animator
|
||
Guionne Leroy
animator
|
||
Bud Luckey
animator
|
5,5
|
|
Les Major
animator
|
||
Glenn McQueen
animator
|
||
Mark Oftedal
animator
|
||
Jeff Pidgeon
animator
|
||
Jeff Pratt
animator
|
||
Steve Rabatich
animator
|
||
Roger Rose
animator
|
||
Steve Segal
animator
|
||
Doug Sheppeck
animator
|
||
Alan Sperling
animator
|
||
Doug Sweetland
animator
|
4,5
|
|
David Tart
animator
|
||
Ken Willard
animator
|
||
Shawn Krause
animator (dodatkowy)
|
||
Matt Luhn
animator (dodatkowy)
|
||
Bob Peterson
animator (dodatkowy)
|
8,0
|
|
Andrew Schmidt
animator (dodatkowy)
|
||
Roman Figun
układ graficzny
|
||
Ewan Johnson
układ graficzny
|
||
Desiree Mourad
układ graficzny
|
||
Shawn Krause
układ graficzny (dodatkowy)
|
||
Bob Peterson
układ graficzny (dodatkowy)
|
8,0
|
|
Andrew Schmidt
układ graficzny (dodatkowy)
|
||
William Cone
projektant postaci animacji
|
||
Jean Gillmore
projektant postaci animacji
|
||
Dan Haskett
projektant postaci animacji
|
||
Tom Holloway
projektant postaci animacji
|
||
Steve Johnson
projektant postaci animacji
|
||
Bud Luckey
projektant postaci animacji
|
5,5
|
|
Bob Pauley
projektant postaci animacji
|
8,0
|
|
Andrew Stanton
projektant postaci animacji
|
8,5
|
|
Maureen Wylie
koordynator animacji
|
||
Nancy Hayes
dobór obsady (dodatkowy)
|
||
Susan Bradley
projekt czołówki
|
||
Terri Greening
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Meredith Layne
dobór obsady (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…